עלות עורך דין מכירת דירה

עלות עורך דין במכירת דירה

עלות עורך דין מכירת דירה היא בהחלט דבר שאתם צריכים לשקול. אך לפני שנדבר על עלות עורך דין במכירת דירה, האם בכלל יש צורך בשירותים של עורכי דין מקרקעין ?

שכר טרחה עורך דין חוזה מכירת דירה, האם זו עוד הוצאה המצטרפת לעלויות הגבוהות של הדירה, או האם יש בה ערך של ממש?

שכר טרחה עורך דין חוזה מכירת דירה

עלות עורך דין מכירת דירה

אין מדובר אך ורק בנושא של שכר טרחה עורך דין חוזה מכירת דירה, העזרה שתקבלו מעורך הדין היא הרבה יותר מעריכת החוזה.

עורך דין מקרקעין מביא לכם הרבה מאוד ערך מוסף, זה נכון בעת רכישת דירה וזה נכון בעת מכירת דירה. בכל עסקת מקרקעין ישנם עניינים בירוקרטיים רבים וגם סכנות. אל תחשבו שהסכנות הן רק עבור הרוכש. עורך דין נדל“ן בעצם שומר על הגב שלכם ועושה את הכל לצורך צמצום הסכנות, מבדיקות רקע של הקונים ועד מגנוני ההגנה בחוזה מכירת הדירה.

עו“ד מכירת דירה מבצע עבורכם מבחר של בדיקות שונות אשר נועדו לאפשר לכם למכור את הנכס בצורה יעילה, ללא עיכובים (דבר שיכול להבריח את הקונים), וללא טעויות משפטיות אשר יחשפו אתכם לתביעות עתידות.

למשל יתכן שישנם נושאים הקשורים לבעלות על הדירה והרישום בטאבו. למרות שאתם מתגוררים בדירה במשך שנים והיא שלכם, בפועל יתכנו בעיות שונות ברישום. למשל אם זו דירה שהועברה בירושה או מצבים אחרים. בעיות שכאלו יכולות לגרום למתעניין בדירה לחשוב כי מדובר במעשה הונאה, ולכן חשוב להסדיר את כל העניינים המשפטיים בטרם מציעים את הדירות למכירה.

ישנם גם ענייני מיסוי מורכבים שכדאי לבדוק, הם יכולים להשפיע אפילו על מועד מכירת הדירה. למשל אם זו דירה שקיבלתם במתנה, ישנה תקופת צינון המזכה בפטור ממס שבח. עורך דין לענייני מקרקעין שולט בכל ענייני המיסוי והוא יכול לסייע לכם למצוא את האסטרטגיה שתפחית את נטל המס.

עלות עורך דין מכירת דירה

עלות עורך דין במכירת דירה

כפי שאתם רואים, עלות עורך דין מכירת דירה היא אינה עוד הוצאה מיותרת. עורך הדין מביא לכם את האפשרות למכור את הדירה ביעילות ובמהירות, הוא מטפל בהיבטים הבירוקרטיים בשבילכם וגם זה חוסך לכם זמן התעסקות. הוא מסייע לקבוע את אסטרטגיית הפעולה לצורך הפחתת נטל המס ויכול לייצר עבורכם חיסכון משמעותי.

ויתר על כן, העבודה של עורך הדין תפחית את כל הסכנות שישנן בעסקה. גם בתור מוכרי דירה אתם יכולים ליפול קרבן לעוקצים והונאות, או פשוט להיקלע למצבים משפטיים בהם יוגשו נגדכם תביעות בעתיד. למשל אם ישנם ליקויים בדירה, חלה עליכם חובת הגילוי. אך אולי ישנם ליקויים שאינכם מודעים אליהם, לכן חייבים לקבוע בחוזה מנגנוני הגנה שיגנו עליכם מתרחישים שכאלו. לא תמיד קל להבין את הערך הגדול שיש לעורך דין, אך כאשר בוחנים את הפרטים הקטנים מבינים שאי אפשר בלעדיו.

עלות עורך דין במכירת דירה

שכר טרחה עורך דין חוזה מכירת דירה

אז מהי עלות עורך דין מכירת דירה?

שכר הטרחה בתחום זה הוא בדרך כלל כחצי אחוז מערך המכירה של הדירה. הוא יכול להשתנות קצת למטה וקצת למטה, תלוי במוניטין של עורך הדין ובערך הדירה.

לפני שממהרים לשכור את שירותיו של עורך דין לענייני נדל“ן, כדאי לבדוק מה כלול ומה לא כלול בשירותיו. בנוסף יתכן שישנן הוצאות נוספות שאינן כלולות בשכר הטרחה, כמו למשל אגרת רישום בטאבו. אמנם אין מדובר בסכומים גבוהים, אך חשוב שתקבלו את התמונה המלאה ולא תהיו מופתעים.

ועוד הערה חשובה. בתור כלל כאשר מדובר בעורכי דין, הם מתמקדים באינטרסים של הלקוח, כלומר זה ששכר את שירותיהם ומשלם להם. אנו מזכירים את הנקודה הזו מכיוון שאתם יכולים למצוא את עצמכם מתנהלים מול משרד תיווך המטפל במכירת הדירה. ומשרד התיווך עשוי להציע לכם את עורכי הדין שלו, המטפלים בענייני החוזה ואולי גם עניינים משפטיים נוספים שתתקלו בהם. במקרה שכזה עורך הדין עובד עבור משרד התיווך, וכל תשומת הלב שלו נועדה להבטיח את האינטרס של מי שמשלם לו. אותו הדבר אפשר להגיד על רכישת דירה מקבלן, אם הקבלן מביא עורך דין, זהו עורך דין העובד עבור הקבלן.

לסיכום, לא מומלץ לבצע מכירה של דירה, או כל עסקת מקרקעין אחרת, ללא עזרתו של עורך דין. אם אתם עומדים בפני מכירת דירה, במשרדינו תוכלו לקבל את כל העזרה הדרושה.

לצורך נוחיותכם, הוראות הגעה למשרדינו בגוגל מפות.

שכר טרחה עורך דין חוזה מכירת דירה | עלות עורך דין במכירת דירה

אהבתם? שתפו!

עורך דין מקרקעין מישאל גאון
עו״ד מישאל גאון
מנהל המשרד

איך אפשר לעזור?

בעסקאות נדלן מכל סוג בוחרים את המבינים בנדל"ן. לאורך השנים עסק עו״ד מישאל גאון בתחום הנדל״ן ממגוון זוויות. יחד עם שאר חברי הצוות במשרד העוסקים כל אחד בתחום הנדל״ן 15 שנה לפחות, נעניק לכם את הליווי האיכותי עם פתרונות מותאמים לכל צורך בתחום המקרקעין. תמיד מדובר בתהליך משמעותי שמצריך ידע מקצועי רחב והרבה מעבר. "זו תהיה עבורי זכות גדולה ללוות גם אתכם!" שלכם, עו״ד מישאל גאון

שאלה? כתבו לנו!

המדריך השלם למכירת ורכישת דירה בישראל!

מדריך מיוחד שילווה אותכם לאורך כל התהליך.