עורך דין מכירת דירה

עורכי דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שכדאי לכם לוותר עליו. רבים חושבים שהצורך בסיוע משפטי הוא בעיקר מצידו של רוכש הדירה ומניחים שעליו עיקר הסיכון, אך בפועל זה לא כך. גם למוכר הדירה ישנם סיכונים בעסקה, ואולי אף עניינים משפטיים שיש להסדיר בטרם המכירה. תפקידם של עורכי דין מכירת דירה הוא להגן על מוכרי הדירה ולהבטיח כי ימומשו מלוא זכויותיהם וכל העסקה התבצעה בצורה תקינה.

מידי חודש נמכרות בישראל למעלה מ 10,000 דירות, כאשר בדרך כלל יותר ממחציתן הן דירות יד שנייה. אין בידינו נתונים לגבי מספר המקרים המסתיימים בבית המשפט, אך ישנם מקרים רבים בהן מתגלות מחלוקות משפטיות לאחר מכירת הדירה. המטרה שלנו בתור עורכי דין מקרקעין, היא לצמצם את הסיכונים ולמנוע מצבים בהם מכירת הדירה תהפוך לסכסוך משפטי. אנו עושים זאת לטובת שני הצדדים בעסקה, המוכר והקונה.

עורך דין מכירת דירה

עו“ד מכירת דירה

עורכי דין מכירת דירה נכנסים לפעולה כבר בשלבים ההתחלתיים בהם אתם רוצים למכור את הנכס. יתכן שישנן בעיות שונות שאינכם מודעים אליהן, ולכן עורך דין נדל“ן יבצע בדיקות מקדימות הכוללות את בדיקת היבטי המיסוי, ענייני המשכנתה, הרישום בטאבו ועוד. כל שעבוד או עיקול שעלולים להתגלות, ואפילו איזו טעות ברישום, עלולים להרתיע את הקונים ולפגוע ביכולת שלכם למכור את הדירה. לכן חשוב לבדוק הכל ולהכין את הנכס למכירה ללא הפרעות.

עורך דין מכירת דירה גם יערוך בדיקת רקע לגבי הקונים. יש לבדוק את יכולותיהם הכלכליות והאם הם אמינים ויכולים לקחת על עצמם את ההתחייבות הכספית הגבוהה שבעסקה.

עו“ד מכירת דירה יכול לסייע לכם גם בניהול המשא ומתן מול הקונה. ולאחר שסוכמו כל פרטי העסקה, עורך הדין יערוך עבורכם חוזה משפטי מפורט המגדיר את העסקה ומספק לכם את כל ההגנות הדרושות לצורך ניהול עסקה בטוחה. עורך הדין גם ילווה אתכם בכל ההליכים הבירוקרטיים של העברת הבעלות.

עוד מכירת דירה

עורכי דין מכירת דירה

כאשר פונים אל עורך דין מכירת דירה, חשוב להיפגש עימו ולראות מה כלול במסגרת השירות ולתאם ציפיות. חשוב לשאול מה עורך הדין עושה עבורכם במסגרת השירות. למשל האם הוא בודק היבטי מיסוי, האם הוא בודק עניינים הקשורים לתכנון בנייה וכו‘.

יתכן גם כי תזדקקו לאנשי מקצוע נוספים, כמו למשל שמאי מקרקעין, על מנת לסייע לכם לקבוע את שווי הנכס ולבקש מחיר שהוא גם אטרקטיבי וגם משתלם עבורכם.

אל תחשבו על עו“ד מכירת דירה כעוד הוצאה, ובטח שלא הוצאה מיותרת. זוהי השקעה חשובה אשר יכולה לסייע ולהביא לכם ערך רב. עורך הדין יכול להבטיח כי העסקה תתבצע בצורה בטוחה ותקבלו את התמורה המגיעה לכם. עורך הדין יכול למצוא פתרונות יצירתיים המפחיתים את נטל המס, תלוי כמובן בנסיבות המקרה. וגם לאפשר לכם למכור את הנכס ביעילות ובמהירות.

מוכרי דירה רבים חושבים שלאחר שנחתם החוזה וקיבלו את כספם, העסקה הסתיימה. אך כדאי שתדעו כי היו מקרים בהם הוגשו תביעות משפטיות בגין ליקויים בדירה, ומוכרי דירות נדרשו לשלם על כך גם שנים לאחר המכירה. בתור מוכרי הדירה חלה עליכם החובה לדווח לרוכש הדירה על ליקויים בדירה. כמובן שעליכם לפעול בהגינות ותום לב, אך עו“ד מכירת דירה יכול לעזור לכם להתגונן ממצבים אלו באמצעות הכנת חוזה מתאים בו הרוכש מקבל את הדירה כפי שהיא (לאחר שבחן ובדק) ואינכם נושאים באחריות נוספת. אך אל תבינו לא נכון, זוהי אינה הסכמה גורפת והיא אינה פוטרת אתכם מתום לב; עדיין חלה עליכם חובת הגילוי.

עורכי דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

מתכננים למכור נכס, עורכי דין מכירת דירה צריכים להיות התחנה הראשונה שלכם. חשוב שתבחרו בעורך דין בעל ניסיון, עורך דין מקרקעין המכיר את החקיקה העדכנית ומביא איתו ניסיון בתחום הזה.

במשרד עורכי דין מישאל גאון תוכלו לקבל את כל מעטפת השירותים המשפטיים למכירת דירה, רכישת דירה או כל סוג עסקת מקרקעין אחרת. אנו מביאים איתנו ניסיון רב ויחס אכפתי עבור כל לקוח, יחס הבא לידי ביטוי גם במציאת פתרונות בהתאמה אישית. אנו מעניקים שירותים משפטיים לכל סוג של עסקת נדל“ן, מהסכם שכירות ועסקאות רכישת דירה מקבלן ועד עסקאות קומבינציה או פרויקטים גדולים בתחום הנדל“ן.

הוראות הגעה למשרדינו תמצאו בקישור זה.

עורך דין מקרקעין מישאל גאון
עו״ד מישאל גאון
מנהל המשרד

שאלה? כתבו לנו!

נשמח להכיר!

לשבת יחד זה תמיד הכי טוב… מוזמנים לתאם אתנו פגישת היכרות ללא עלות ולבחון את הדרכים שבהן תוכלו להיעזר במומחיות שלנו. הקפה עלינו!

כתבו לנו:

עדיין לא בטוחים אם אתם רוצים לצאת לדרך? בדרך לעסקת נדל"ן ויש לכם שאלות? אנחנו כאן עבורכם לכל שאלה.

המדריך השלם למכירת ורכישת דירה בישראל!

מדריך מיוחד שילווה אותכם לאורך כל התהליך.