עורך דין חוזים

עורך דין לחוזים

חושבים על מכירת דירה? מתכננים שיפוץ במסגרת תמ“א 38? אתם חייבים עורך דין חוזים בעל התמחות בדיני המקרקעין. עסקאות נדל“ן ומקרקעין הן תמיד עסקאות מורכבות הדורשות חוזים משפטיים מדויקים ומרובי סעיפים. עסקאות בתחום המקרקעין נשענות על חוק המקרקעין עם נגיעה לתחומים נוספים כמו מסים, ירושה ועוד. ואילו דיני החוזים נשענים על חוק החוזים, וגם להם ישנה נגיעה לחוקים נוספים כמו למשל חוק הכשרות המשפטית האפוטרופסות. אצל עורכי דין חוזים המתעסקים במקרקעין, כל התחומים הללו נפגשים יחדיו.

עורך דין חוזים

עורך דין לחוזים

כל סוג של עסקת נדל“ן נעשה באמצעות חוזה משפטי בין הצדדים, זהו אינטרס ברור של כל הצדדים לערוך חוזה. בין אם זו עסקה לשכירת שטח מסחרי, או הסכם בנייה, תמיד יש כאן מערכת יחסים של לתת ולקבל. למשל בעת מכירת דירה, אתם מעניקים לקונה את הזכויות בדירה והוא מעניק לכם תמורה בעד הנכס. שום צד אינו רוצה לתת את החלק שלו ולא לקבל את התמורה שעליה הוסכם. והדרך היחידה להבטיח זאת היא באמצעות חוזה משפטי אותו כותב עו“ד חוזים.

עוד חוזים

עורך דין חוזים

חוזה בהגדרתו הוא הסכם אכיף, כלומר במידה והחוזה יופר תוכלו לפנות לערכאות משפטיות ולדרוש את קיום סעיפי החוזה או אולי פיצויים על הפרתו. אך כמובן המטרה של עורכי דין חוזים היא מראש למנוע את המצבים שבהם יתעוררו מחלוקות ופניה לבתי המשפט, ולכן הם מכניסים אל תוך החוזה מנגנוני הגנה שונים.

חוק החוזים תשל“ג 1973 מגדיר את הכללים, העקרונות והסטנדרטים לעריכת החוזה ואכיפתו. חוזה משפטי היא הדרך הבטוחה ביותר להבטיח את תנאי העסקה, וזהו אינטרס של שני הצדדים.

עורכי דין חוזים

עו“ד חוזים

בחוזה תמיד ישנם שני צדדים לפחות, ואף יותר. לכל צד בחוזה יש את האינטרסים שלו, ולכן כל הצדדים נוהגים לבוא עם עורך דין לחוזים מטעמם. כל עורך דין מייצג את הלקוח שלו ומוודא כי החוזה תואם לאינטרסים של הלקוח, משקף את רצונותיו ומעניק לו הגנה משפטית אל מול בעיות עתידיות שעלולות להתעורר.

זוהי נקודה חשובה מאוד. למשל בעת עריכת חוזה לרכישת דירה מקבלן, הקבלן עשוי להציע לכם חוזה סטנדרטי שנוסח על ידי עורכי דינו. ברגע שתחתמו על החוזה אתם לוקחים על עצמכם התחייבות משפטית לעמוד בתנאיו. איננו אומרים שהחוזה אותו מציע הקבלן הוא חוזה רע, אך צריך לזכור שהוא נוסח באמצעות עו“ד חוזים העובד עבור הקבלן ושם בראש מעיניו את האינטרס של הקבלן. סעיפים מסוימים בחוזה עלולים להיות בעייתיים מבחינתכם. לכן לפני שאתם חותמים על החוזה מול הקבלן, אתם זקוקים לעורך דין מטעמכם אשר יבדוק בשבע עיניים את כל סעיפיו. יתכן כי יתגלו סעיפים בעייתיים שאותם עורך הדין ימליץ לשנות; לא אחת בעת עריכת חוזים, עורכי דין חוזים מחליפים ביניהם שוב ושוב טיוטות לחוזה וכל צד מסמן הערות עד אשר מגיעים לנוסח המוסכם.

עורך דין לחוזים

עורכי דין חוזים

לא אחת אנו רואים מקרים בהם אנשים חושבים שהפנייה אל עורך דין חוזים נעשית רק בשלבים האחרונים בהם רוצים לסגור את העסקה, ולפעמים הם פונים אל עורך דין מקרקעין לאחר שחתמו על זיכרון דברים. אנו ממליצים לכם לפנות אל עו“ד חוזים כבר בשלבים הראשונים. עורך הדין יכול לסייע לכם לבצע בדיקות נאותות משפטית על מנת להבטיח כי הכל תקין בעסקה; למעשה עו“ד מקרקעין יכול לסייע לכם גם בניהול המשא ומתן מול המוכר/הקונה או כל צד המעורב בעסקה.

ולגבי זיכרון דברים, ההמלצה שלנו היא לא לחתום על שום זיכרון דברים, בטח שלא לפני שפניתם לעורך דין לצורך התייעצות. הסיבה העיקרית היא שזיכרון דברים הוא התחייבות משפטית לכל דבר; הוא בדרך מוצע כאשר הרבה דברים עדיין לא ברורים, ובדיקות אותן צריך לבצע עדיין לא בוצעו; ואלו יכולים לשנות את התמונה ואת העניין שלכם בעסקה. לכן לא כדאי לחתום על זיכרון דברים.

עורך דין חוזים עומד לשירותכם בכל סוג של עסקת מקרקעין. אל תחשבו על זה כעוד הוצאה, עורך דין לחוזים יכול להביא לכם הרבה מאוד ערך מוסף. ראשית כל עורך הדין יכול לבצע בדיקות על מנת לוודא שאין שום סכנות בעסקה. שנית הוא יכול לגלות מידע המסייע לכם לנהל משא ומתן על המחיר. שלישית הוא יכין עבורם חוזה משפטי המעניק לכם את כל מנגנוני הביטחון.

עו“ד חוזים מישאל גאון  עומד לשירותכם בכל עסקת נדל“ן ומקרקעין – מכירת מגרש, חוזה תמ“א 38, רישום בטאבו, הסכם קומבינציה, פיצול נחלה, עורך דין קניית דירה מיד שנייה, השכרת שטחי מסחר, חוזה בנייה, קבוצות רכישה ועוד.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק

 

אהבתם? שתפו!

עורך דין מקרקעין מישאל גאון
עו״ד מישאל גאון
מנהל המשרד

איך אפשר לעזור?

בעסקאות נדלן מכל סוג בוחרים את המבינים בנדל"ן. לאורך השנים עסק עו״ד מישאל גאון בתחום הנדל״ן ממגוון זוויות. יחד עם שאר חברי הצוות במשרד העוסקים כל אחד בתחום הנדל״ן 15 שנה לפחות, נעניק לכם את הליווי האיכותי עם פתרונות מותאמים לכל צורך בתחום המקרקעין. תמיד מדובר בתהליך משמעותי שמצריך ידע מקצועי רחב והרבה מעבר. "זו תהיה עבורי זכות גדולה ללוות גם אתכם!" שלכם, עו״ד מישאל גאון

שאלה? כתבו לנו!

המדריך השלם למכירת ורכישת דירה בישראל!

מדריך מיוחד שילווה אותכם לאורך כל התהליך.